W tym miejscu możesz szybko wyszukać interesujace cię kursy lub szkolenia

Zadzwoń +48 500 226 512     Znajdź nas

Image Alt

Akademia Rzemiosła „Żółta Szpilka”

Barokowy klimat na wykładzie otwartym w żółtej szpilce

 

Żółta szpilka rozpoczyna program wykładów otwartych !

W minioną sobotę, 24 kwietnia 2021 r., odbył się wykład otwarty w Żółtej Szpilce. To było nasze pierwsze tego typu wydarzenie, więc postanowiliśmy zrobić je z przepychem. A która epoka lepiej oddaje fantazję, bogactwo i okazałość form niż barok?

Klaudia Zielińska wygłosiła wykład pt. „Strój barokowy w XVIII w. i dziś, czyli o rekonstrukcji, kostiumie i inspiracjach ubiorem historycznym”. Przybliżyła nam ten temat z perspektywy praktyka. W trakcie wykładu uczestnicy dowiedzieli się m.in. co damy skrywały pod sukniami, jakie trendy obowiązywały w XVIII w. i kto je dyktował oraz jak zróżnicowane może być podejście do rekonstrukcji ubioru historycznego i jak wygląda praca nad takimi projektami.
Uczestników zaciekawił ten temat. Pytania padały w trakcie wykładu, a i po jego zakończeniu toczyły się dalsze rozmowy. Debiutancki wykład w Żółtej Szpilce uznajemy więc za sukces i mamy nadzieję, że takie spotkania będą się u nas odbywały regularnie. Jeżeli ciekawi jesteście nadchodzących wydarzeń otwartych w naszej szkole sprawdźcie nasz terminarz tutaj [klik]