W tym miejscu możesz szybko wyszukać interesujace cię kursy lub szkolenia

Zadzwoń +48 500 226 512     Znajdź nas

Image Alt

Marzena Kubiak

Marzena Kubiak

Konstruktor odzieży, krawiec, rzemieślnik, ale także projektantka i artystka. Głęboko przekonana o tym, że tylko wybitny rzemieślnik może zostać prawdziwym artystą. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej SCHOLA POSNANIENSIS

Witaj! Oto moja historia.

Konstruktor odzieży, krawiec, rzemieślnik, ale także projektantka i artystka. Głęboko przekonana o tym, że tylko wybitny rzemieślnik może zostać prawdziwym artystą. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej SCHOLA POSNANIENSIS – kierunek projektowanie mody. Była pracownikiem dydaktycznym w WSSS SCHOLA POSNANIENSIS – jako asystentka w Katedrze Ubioru u prof. Jana Finksteina. Aktualnie jest pracownikiem dydaktycznym w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych na Wydziale Artystycznym w Pracowni Projektowania Ubioru u profesora Zygmunta Laskowskiego. Przez wiele lat współpracowała z teatrami (Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wielki w Poznaniu), szkołami i uczelniami (Liceum Rzemiosł Artystycznych w Poznaniu, Akademia Muzyczna w Poznaniu) oraz profesjonalnymi pokazami i prezentacjami mody.

Wulkan energii, kobieta-rakieta, która żadnego wyzwania się nie boi. Podejmie się wszystkiego, co z konstrukcją i krawieckim rzemiosłem związane, choć z własnej woli zamiast haftowania i przyszywania koralików wybierze szycie odzieży ciężkiej. Dociekliwa. Nie zadowala się pierwszym wrażeniem i lubi zaglądać pod podszewkę. Nikt tak jak ona nie zachwyca się idealnie odszytym kołnierzem, który „sam się układa”. Miłośniczka kawy i koloru żółtego. Uwielbia muzykę bluesową, a szczególnie zespół Dżem oraz Tadeusza Nalepę. Namiętnie czyta biografie – fascynują ją osobowości Ryszarda Riedla, Stanisława Lema czy Elżbiety II. Znaki szczególne: oryginalne okulary, kolorowe suknie własnego autorstwa i stukot obcasów o posadzkę, zawsze zwiastujący jej nadejście.

Wykształcenie

Wyższa Szkoła Sztuki Stosowanej SCHOLA POSNANIENSIS

Projektowanie mody

Doświadczenie

Wyższa Szkola Umiejętności Społecznych

Pracownuk dydaktyczny

WSSS SCHOLA POSNANIENSIS

Asystentka w Katedrze Ubioru